Wnętrze z kolorem – Rose Quartz

wnętrza z kolorem rose quartz

Witajcie w pierwszym wpisie wnętrzarskim! Mało oryginalnie przyznam, że jeśli chodzi o wystrój wnętrz, jestem wielbicielką stylu skandynawskiego. Urzeka mnie w nim harmonia, którą wprowadza do domu, wrażenie przestronności nawet w małych pomieszczeniach, a także idealne współgranie bieli, szarości i ciepłych beżów. Niewątpliwą zaletą tych kolorów jest też to, że łatwo można je przełamać i urozmaicić wnętrze, dodając do niego kilka dodatków w jednym, intensywniejszym kolorze. Takie małe przeróbki nie kosztują fortuny, a szybko i efektownie pozwalają odmienić dom.

Nie chcąc robić tutaj kolorystycznego miszmaszu, zdecydowałam, że w jednym poście będzie pojawiał się jeden kolor. Na pierwszy ogień idzie przepiękny Rose Quartz, jeden z kolorów 2016 roku według Pantone. Jest to delikatny i świeży, dziewczęcy, pastelowy róż. Uwielbiam ten kolor i do tej pory kupowałam głównie ubrania i akcesoria w tym odcieniu, ale coraz częściej zastanawiam się nad wprowadzeniem go do wystroju swojego mieszkania.

Mimo, że to pastelowy kolor, jest dość wyrazisty, dlatego żeby nie przesłodzić ogólnego obrazu wnętrza, najlepiej ograniczyć się do kilku akcentów tej barwy w jednym pomieszczeniu. Poniżej przedstawiam Wam kilka sposobów na dodanie koloru Rose Quartz do Waszego domu.

Wnętrza z kolorem Rose Quartz

1. Ściany 

Aby nie przytłoczyć pomieszczenia tym słodkim różem, dobrym pomysłem jest pomalowanie tym kolorem tylko jednej ściany lub jej kawałka. W ten sposób pokój zachowa lekkość, a jednocześnie nabierze niebanalnego charakteru.

ś1

ś2

ś3

ś4

ś5

ś6

ś7

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

2. Meble lub drzwi

Tutaj również sprawdzi się zasada minimalizmu. Jeden – dwa meble w kolorze Rose Quartz w zupełności wystarczą, aby ożywić wnętrze.

m6

m5

m4

m3

m2

m1

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

3. Dodatki 

Tanim i łatwym sposobem dodania koloru do wnętrza jest kupienie kilku dodatków w pożądanym odcieniu. Mogą to być np. poduszki, dywan, doniczki, zasłony, kwiaty, zastawa stołowa… możliwości jest mnóstwo.

d1

k1

d2

d3

d4

d5

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was trochę do zabawy kolorami w swoim wnętrzu. A Wy? Lubicie wprowadzać akcenty kolorystyczne do Waszych mieszkań? Są one raczej spokojne, pastelowe czy wręcz przeciwnie – mocne? Jak Wam się podobały dzisiejsze inspiracje? Czekam na komentarze!

Please follow and like us:
  • Bardzo spodobały mi się te pudrowo-różowe drzwi! I te piękne drewniane krzesła. Też bardzo lubię ten kolor, ale trzeba dużo umiejętności, aby odpowiednio wkomponować go w mieszkaniu, by nie przesłodzić.